Kwalifikacja koni wielkopolskich w Stadninie Koni Racot

Opublikowano:

W dniach 2-3 marca w SK Racot odbyła się kwalifikacja ogierów wielkopolskich urodzonych w 2018 i 2017 r., spełniających warunki programu ochrony zasobów genetycznych, do treningu stacjonarnego i próby zaprzęgowej w 2021 r. Konie podlegały ocenie zoometrycznej oraz ocenie stanu zdrowia i kondycji, a także analizowano wskaźniki fizjologiczne we krwi oraz przeprowadzano badania kliniczne RTG. Ogiery były prezentowane w stój oraz ruchu na twardej nawierzchni, a także w skokach i ruchu luzem.

Do udziału w projekcie Komisja Sędziowska w składzie: Tadeusz Głoskowski, Jacek Kozik, Jarosław Szymoniak wraz z koordynatorem projektu z ramienia Instytutu Zootechniki PIB w Balicach zakwalifikowała 6 ogierów.

Kwalifikacja koni małopolskich (i zgłoszonych w późniejszym terminie ogierów wielkopolskich) w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie

W dniach 18-19 marca w SKH Gładyszów w Regietowie odbyła się kwalifikacja ogierów małopolskich i wielkopolskich urodzonych w 2018 i 2017 r., spełniających warunki programu ochrony zasobów genetycznych, do treningu stacjonarnego i próby zaprzęgowej w 2021 r., Konie podlegały ocenie zoometrycznej oraz ocenie stanu zdrowia i kondycji, a także analizowano wskaźniki fizjologiczne we krwi. Ogiery były prezentowane w stój oraz ruchu na twardej nawierzchni, a także w skokach i ruchu luzem.

Do udziału w projekcie Komisja Sędziowska w składzie: Tadeusz Głoskowski, Jacek Kozik, Andrzej Kosior wraz z koordynatorem projektu z ramienia Instytutu Zootechniki PIB w Balicach zakwalifikowała 11 ogierów.

Ogiery z obydwu kwalifikacji zostały przewiezione na teren Stadniny Koni w Izbach koło Krynicy Zdrój, w którym rozpoczną półroczny trening stacjonarny, przygotowujący do próby zaprzęgowej, która zaplanowana jest na połowę września bieżącego roku.