Pokaz ogierów kryjących w Lublinie: unikalna okazja do zapoznania się z polskimi końmi małopolskimi

Opublikowano:

W dniu 17.02.2024 r. w Arenie Konnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się niezwykły Pokaz ogierów kryjących, zorganizowany przez Lubelski Związek Hodowców Koni. Wśród prezentowanych koni wyróżniały się trzy wyjątkowe ogiery rasy małopolskiej, wyselekcjonowane specjalnie przez grupę operacyjną Rodzime konie. Każdy z ogierów posiadał unikalne cechy i pochodził z renomowanych hodowli województwa lubelskiego.

BEMOL AA 293 G Kr m (Nort-Norma/Bachata-Ber)

Pierwszym z prezentowanych koni był Bemol, o dobrym rodowodzie i doskonałym charakterze. Jego właścicielem jest Instytut Zootechniki, a miejsce postoju to Jan Karpiński. Bemol to nie tylko piękny okaz rasy małopolskiej, ale także reproduktor wykorzystywany do hodowli.

Na zdjęciu BEMOL AA 293 G Kr m (Nort-Norma/Bachata-Ber)

ARKAN 536 G Lb m (Arad-Ambrozja/Akant)

Drugim koniem, który zachwycił publiczność, był Arkan. Jego pochodzenie (Arad-Ambrozja/Akant) oraz eleganckie wygląd sprawiły, że Arkan szybko zyskał sympatię obecnych na pokazie. Właścicielem tego wyjątkowego ogiera jest Andrzej Skiba.

Na zdjęciu ARKAN 536 G Lb m (Arad-Ambrozja/Akant)

PEGAZ 535 G Lb m (Kurhan-Perła/Audytor)

Ostatnim koniem, który brał udział w pokazie, był Pegaz. Własność Krzysztofa Goszczyńskiego, ten ogier zaimponował swoją elegancją. Pegaz jest przykładem rasy małopolskiej, a jego potomstwo obiecuje przyszłym hodowcom wiele satysfakcji.

Na zdjęciu PEGAZ 535 G Lb m (Kurhan-Perła/Audytor)

Podsumowanie pokazu ogierów kryjących w Lublinie

Pokaz ogierów kryjących w Lublinie był niezwykłą okazją dla miłośników koni do zapoznania się z unikatowymi okazami rasy małopolskiej. Każdy z prezentowanych koni, Bemol, Arkan i Pegaz, wyróżniał się nie tylko wyjątkowymi cechami morfologicznymi, ale także charakterem i rodowodem. Dzięki staraniom Lubelskiego Związku Hodowców Koni, uczestnicy mogli cieszyć się pięknem i elegancją polskich koni małopolskich.