Krajowe Dni Pola i Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale 2024

Data publikacji:

Na zdjęciu stoisko Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczegopodczas Krajowych Dni Pola w BoguchwaleW dniach 14-16 czerwca 2024 roku w Boguchwale odbyła się piąta edycja Krajowych Dni Pola oraz jubileuszowa XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Organizatorem wydarzenia, które przyciągnęło wielu specjalistów i entuzjastów rolnictwa, był…

Klikowska Ostoja Polskich Koni

Data publikacji:

Na zdjęciu zdjęcieW dniach 8-9 czerwca 2024 r. na terenie Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni” w Klikowej odbyły się dwa prestiżowe wydarzenia: Międzynarodowy Młodzieżowy Czempionat Hodowlany Koni Rasy Huculskiej oraz XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej pod nazwą „Szlakiem Konia Huculskiego”. 

Pokaz ogierów kryjących w Lublinie

Data publikacji:

Na zdjęciu zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Lubelskiego Związku Hodowców Koni, fot. Barbara ŚcibiorW dniu 17.02.2024 r. w Arenie Konnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się niezwykły Pokaz ogierów kryjących, zorganizowany przez Lubelski Związek Hodowców Koni. Wśród prezentowanych koni wyróżniały się trzy wyjątkowe ogiery rasy…

Wyniki pracy grupy operacyjnej Rodzime konie

Data publikacji:

Wyniki pracy grupy operacyjnej rodzime konie - WODR Poznań

Informacje o wynikach prac grupy operacyjnej Rodzime konie zostały zaprezentowane podczas Forum Hipologicznego im. prof. Jerzego Zwolińskiego.

XXII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

Data publikacji:

W dniach 25-27 sierpnia 2023 roku, w ramach "XXII Pożegnania Wakacji w Rudawce Rymanowskiej" odbyła się regionalna wystawa zwierząt ras rodzimych.

X Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

Data publikacji:

W dniach 08-09 lipca 2023 r. w Ludźmierzu odbyła się X Wystawa Zwierząt Hodowlanych, będąca największą imprezą hodowlaną na Podhalu.

XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej

Data publikacji:

W dniach 3 – 4 czerwca 2023 r. przedstawicieli grupy operacyjnej Rodzime Konie uczestniczyli w wielkim wydarzeniu jakim były Krajowe Dni Pola w Sielinku w Wielkopolsce.

Targi rolnicze w Wielkopolsce - Krajowe Dni Pola w Sielinku

Data publikacji:

W dniach 3 – 4 czerwca 2023 r. przedstawicieli grupy operacyjnej Rodzime Konie uczestniczyli w wielkim wydarzeniu jakim były Krajowe Dni Pola w Sielinku w Wielkopolsce.

Krajowa Wystawa Ras Rodzimych – Międzynarodowe Targi Poznańskie

Data publikacji:

W dniach 12 - 14 maja 2023 roku, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Krajowa Wystawa Ras Rodzimych w ramach XXX Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Wszyscy goście odwiedzający stoisko Instytutu Zootechniki PIB mogli zapoznać się z przebiegiem i wynikami prac Grupy Operacyjnej Rodzime konie – innowacyjna metoda treningu i oceny wartości użytkowej.

III próby dzielności 6 ogierów

Data publikacji:

W wyniku przeprowadzonej III próby dzielności 6 ogierów zakwalifikowano do wpisu...

Wizyta w Stajni Bierzglinek

Data publikacji:

Pan Marcin Tomczak prowadzi Stajnię Bierzglinek dla koni wielkopolskich. Wybrane ogiery z jego stadniny wzięły udział w 2021 r. w badaniach prowadzonych przez Instytut Zootechniki PIB.

Przegląd selekcyjny przed próbą dzielności

Data publikacji:

Styczeń - kwiecień 2023

Ogiery zakupione do odchowu we wrześniu 2022 po okresie odchowu i treningu przedstawiono Komisji do przeglądu selekcyjnego przed próbą dzielności...

Lista ogierów które uzyskały komplet dokumentów weterynaryjnych

Data publikacji:

Lista ogierów które uzyskały komplet dokumentów weterynaryjnych niezbędnych do wydania licencji...

Spotkanie dla przedstawicieli Grup Operacyjnych z Wielkopolski

Data publikacji:

Grupa „ Rodzime Konie” w dniu 24.11.2022 r. uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu dla przedstawicieli Grup Operacyjnych z Wielkopolski oraz przedstawicieli nauki i osób zainteresowanych wydarzeniem.

Kwalifikacja ogierów ras wielkopolskiej i małopolskiej urodzonych w 2019 r.

Data publikacji:

Kwalifikacja ogierów ras wielkopolskiej i małopolskiej urodzonych w 2019 r...

Przegląd ogierów i II próba dzielności

Data publikacji:

Ogiery zakupione do odchowu w maju 2021 po okresie odchowu i treningu przedstawiono Komisji do przeglądu selekcyjnego przed próbą dzielności.

Licencja i wpis do ksiąg hodowlanych

Data publikacji:

Wszystkie 10 ogierów z powyższej listy otrzymało licencje i wpis do ksiąg hodowlanych odpowiednio rasy wielkopolskiej lub małopolskiej.

Próba dzielności

Data publikacji:

W dniach 11-12 października 2021 r. na terenie ośrodka „Klikowska Ostoja Polskich Koni” w Klikowej koło Tarnowa odbyła się próba dzielności ogierów ras wielkopolskiej i małopolskiej urodzonych w 2018 i 2017 r., po zaprzęgowym zakładzie treningowym, przeprowadzonym w ramach Projektu w Izbach koło Krynicy.

Test obcego powożącego

Data publikacji:

W dniu 20 września odbył się test przeprowadzony przez obcego powożącego.

Test połówkowy w Izbach koło Krynicy

Data publikacji:

Komisja w składzie: Jacek Kozik, Jarosław Szymoniak wraz z koordynatorem projektu dr I. Tomczyk-Wroną z ramienia Instytutu Zootechniki PIB w Balicach przeprowadziła próbę połówkową, której celem było sprawdzenie kondycji trenowanych ogierów.

Kwalifikacja młodych ogierów małopolskich i wielkopolskich do Projektu

Data publikacji:

Kwalifikacja młodych ogierów małopolskich i wielkopolskich do Projektu w dniach 15-18 maja 2021 w Gorlicach

Odwołane kwalifikacje młodych ogierów

Data publikacji:

Odwołane kwalifikacje młodych ogierów ze względu na stan epidemiologiczny w kraju spowodowany epidemią wirusa SARS_Cov2

Kwalifikacja koni wielkopolskich w Stadninie Koni Racot

Data publikacji:

W dniach 2-3 marca w SK Racot odbyła się kwalifikacja ogierów wielkopolskich urodzonych w 2018 i 2017 r., spełniających warunki programu ochrony zasobów genetycznych, do treningu stacjonarnego i próby zaprzęgowej w 2021 r.

Podpisanie umowy o przyznaniu pomocy

Data publikacji:

26.02.2021r. grupa operacyjna Rodzime Konie podpisała umowę o przyznanie pomocy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa